Василь Шпіцер, Володимир Мороз. Крайовий Провідник - Володимир Тимчій-"Лопатинський", 175 грн.

Героїчна боротьба ОУН проти поневолювачів нашого народу визначила подальший хід історії України аж до здобуття Незалежності у 1991 році. Проте широкому загалові про життя та долю чільних постатей ОУН відомо небагато, оскільки правда про них замовчувалася. Лише в Незалежній Україні деякі засекречені архівні матеріали, що стосуються діяльності ОУН, стали доступними.
Дослідження В. Шпіцера та В. Мороза, присвячене Крайовому Провіднику Володимиру Тимчію-«Лопатинському», здійснене на базі великої кількості архівних джерел та літератури, опитувань очевидців та родичів, місцевих пошуків. Особливий наголос зроблено на висвітленні подій 1939-1940 років, коли В. Тимчієві доводилося приймати вкрай відповідальні рішення: зміцнювати і поширювати Організацію всупереч вказівці закордонного Проводу про ліквідацію ОУН на ЗУЗ, оголосити повстання проти Польщі, підтримати Степана Бандеру під час створення революційної ОУН.
Подано багато ілюстрацій, а деякі світлини з архіву родини Тимчіїв просто унікальні.
Книга розрахована на широке коло читачів, які хочуть знати правду про діяльність ОУН, і буде корисною для української молоді, адже Володимир Тимчій творив історію України в юному віці і став героєм та перейшов у вічність, проживши всього 28 років.

Шпіцер В., Мороз В. Крайовий провідник Володимир Тимчій-«Лопатинський». –
Львів. 2004.

175 грн.
Поділитися

Ваш відгук