Яків Гальчевський. Проти червоних окупантів. З воєнного нотатника. Архіви, 230 грн.


Яків Гальчевський. Проти червоних окупантів. З воєнного нотатника. Архіви, 230 грн.

В книзі подана військова біографія героїчного українського повстанця отамана Орла. Добре організована боротьба його загону протягом кількох років у важких умовах червоного терору викликає захоплення і через століття. Найбільша цінність спогадів в тому, що автор зумів вижити в таких важких умовах, вивести з малими втратами загін з ворожого оточення і що найважливіше – описати ці події для вивчення нащадкам. Спогади автора, доповнені архівними матеріалами, дають цілісну картину боротьби українців за незалежність проти більшовиків. Бої з великими втратами більшовиків дуже скупо висвітлені в архівних документах, або й зовсім не висвітлені — ймовірно ці документи ще й досі засекречені. Досить правдиво документи показують тільки збройні сутички з незначною кількістю жертв з обох боків та часто втрати більшовиків занижені в кілька разів. Це наводить на роздуми про перегляд і переосмилення всіх радянських «героїчних» військових досягнень минулого сторіччя, зокрема і в партизанській війні в Другій Світовій війні.
Друга частина книги – це спогади автора про свою службу офіцером в польській армії в коротку і безславну польсько-німецьку війну. Вона буде цікава всім, хто бажає прояснити причини швидкої поразки поляків і особливості україно-польських взаємин, що яскраво описані очевидцем і учасником цих подій.

ФОП Стебеляк, 2018. – 560 с.
Обкладинка: тверда.

230 грн.

Володимир Шаян. Віра предків наших. Том 2, 210 грн.

Володимир Шаян. Віра предків наших. Том 2, 210 грн.

У цьому томі вміщено праці, які не увійшли до ювілейної збірки вибраних творів 2018 р. Український етнофілософ, професор Володимир Шаян є засновником Ордену Бога Сонця та руху відродження рідної віри українців. Його твори, замовчувані в радянській імперії, лише за незалежної України вперше знаходять свій шлях до українського читача. Професор Шаян був переконаний, що втративши рідну віру, народ занапастив свою душу, що мало трагічний вплив на його історію. Метою свого життя він уважав повернення рідної духовості своєму народові, бо: «Відродження нації не може бути завершене без відродження її власної віри».
Книга зацікавить філософів, націологів, релігієзнавців, літературознавців, рідновірів, як і загалом широке коло читачів.

ФОП Стебеляк, 2019. – 400 с.
Обкладинка: тверда.

210 грн.

Віталій Карпенко. Виклики ХХІ віку: Політхроніки пером публіциста, 175 грн.

Віталій Карпенко. Виклики ХХІ віку: Політхроніки пером публіциста, 175 грн.

Книга відомого редактора, письменника та громадського діяча продовжує його публіцистичну серію часів Незалежності. Вибрані статті, оприлюднені свого часу в часописах «Слово Просвіти», «Українська Газета», «Національна Трибуна» (Нью-Йорк), «Українська Думка» (Лондон), є своєрідним зрізом суспільного життя в Україні 2000 — 2005 років. Повсякденний аналіз політичних борінь, розвінчування тодішнього режиму, показ день за днем боротьби опозиційних сил за справді демократичну Українську державу, повертає читача в ті непрості часи, дозволяє простежити тернистий шлях від авторитаризму до перемоги Помаранчевої революції.

Книга цікава не тільки історично-документальним спрямуванням, не тільки правдивим свідченням про епоху, а й соціально-політичним аналізом, актуальним і сьогодні та корисним для прогнозування майбутнього.

Карпенко, В.О. Виклики ХХІ віку: Політхроніки пером публіциста. –
К.: Вид.центр “Просвіта”, 2006. – 712 с.

175 грн.

Василь Шпіцер, Володимир Мороз. Крайовий Провідник – Володимир Тимчій-“Лопатинський”, 175 грн.



Василь Шпіцер, Володимир Мороз. Крайовий Провідник - Володимир Тимчій-"Лопатинський", 175 грн.

Героїчна боротьба ОУН проти поневолювачів нашого народу визначила подальший хід історії України аж до здобуття Незалежності у 1991 році. Проте широкому загалові про життя та долю чільних постатей ОУН відомо небагато, оскільки правда про них замовчувалася. Лише в Незалежній Україні деякі засекречені архівні матеріали, що стосуються діяльності ОУН, стали доступними.
Дослідження В. Шпіцера та В. Мороза, присвячене Крайовому Провіднику Володимиру Тимчію-«Лопатинському», здійснене на базі великої кількості архівних джерел та літератури, опитувань очевидців та родичів, місцевих пошуків. Особливий наголос зроблено на висвітленні подій 1939-1940 років, коли В. Тимчієві доводилося приймати вкрай відповідальні рішення: зміцнювати і поширювати Організацію всупереч вказівці закордонного Проводу про ліквідацію ОУН на ЗУЗ, оголосити повстання проти Польщі, підтримати Степана Бандеру під час створення революційної ОУН.
Подано багато ілюстрацій, а деякі світлини з архіву родини Тимчіїв просто унікальні.
Книга розрахована на широке коло читачів, які хочуть знати правду про діяльність ОУН, і буде корисною для української молоді, адже Володимир Тимчій творив історію України в юному віці і став героєм та перейшов у вічність, проживши всього 28 років.

Шпіцер В., Мороз В. Крайовий провідник Володимир Тимчій-«Лопатинський». –
Львів. 2004.

175 грн.

Антоній-Йосип Ролле. Іван Богун – козацький полковник, 400 грн.

Антоній-Йосип Ролле. Іван Богун - козацький полковник, 400 грн.

Книга є першим перекладом польськомовного видання 1887 р. др. Антонія-Йосипа Ролле — відомого подільського історика та психіатра, який стажувався у вчителя Зигмунда Фрейда – Жана-Мартіна Шарко. Вона присвячена життю та військово-політичній діяльності видатного козацького полковника середини XVІІ ст. Івана Богуна. Підходи до вивчення минулого, які застосовував Йосип Ролле, дають підстави вважати його одним з предтеч психоісторії та інтелектуальної історії. Крім авторського тексту, книга містить сучасне дослідження біографії українського політика й військового діяча, науковий коментар, бібліографічні покажчики та ілюстративний матеріал з краєзнавчих музеїв Поділля.

Для істориків, історіографів, викладачів, студентів, вчителів та всіх, хто цікавиться героїчною історією Української революції XVII ст.

Видавництво: Медобори-2006, 2012. – 192с.
Обкладинка: тверда.

400 грн.

Ростислав Чопик. Менталітети, 300 грн.

Ростислав Чопик. Менталітети, 80 грн.

Ця книжка про те, що «національне також має значення». І зовсім не у фольклорно-етнічному («шароварному») сенсі, але в сенсі ментальному – особливого світосприйняття тієї чи іншої нації, в якім глибоко закорінена її ідентичність…
У розмаїтті культурних феноменів, історичних колізій, побутових курйозів, задавнених таємниць автор віднаходить сюжети, де головним героєм виступає саме він, менталітет, – і з’ясовує те, що без нього з’ясувати було б неможливо.
Номінант та лауреат всеукраїнських книжкових рейтингів «Премія модерної есеїстки ім.Ю.Шевельова» (Український ПЕН-клуб), «ЛітАкцент року-2014», «Книжка Року-2014» (№7 у всеукраїнському топ-списку, номінація «Софія».

Київ, ТОВ “УВС ім. Ю.Липи”, 2014. – 176с.
Обкладинка: тверда.

300 грн.

Олена Барабан, Тетяна Філатова. Улюблені українські пісні, 150 грн.

Олена Барабан, Тетяна Філатова. Улюблені українські пісні, 150 грн.

Подарунковий збірник українських пісень присвячується усім шанувальникам української пісні. Ідея цієї книги виникла завдяки читачам, які шукали збірку пісень з нотами для голосу. У видання увійшли популярні народні та авторські пісні, в яких кожен знайде втіху, радість, підтримку, і, мабуть, саме ту правду про життя, що відновлює людину і суспільство.

Видавництво: ФОП Філатова Т. Ф., 2016. – 152с.
Обкладинка: тверда.

150 грн.

Іван Нечуй-Левицький. Вибрані твори, 80 грн.

Іван Нечуй-Левицький. Вибрані твори, 80 грн.

Іван Нечуй-Левицький – письменник універсальний, усеохопний, неповторний у художньому відтворенні розмаїття українського суспільного життя. Його повісті “Микола Джеря” та “Кайдашева сім’я”, що ввійшли до пропонованої книги, давно зайняли гідне місце на полиці української класики. Злободенність тематики, художня довершеність, краса і поетичність українського слова забезпечили їм неперебутність у віках. Вони завжди будуть озиватися до української душі і мають не лише загальноукраїнську, але і європейську вартісність.
Унікальний народосвіт постане перед читачами із праці Івана Нечуя-Левицького “Світогляд українського народу. Ескіз української міфології”, в якій знайшли відображення самобутні уявлення і вірування наших предків.

Видавництво: “Книга”, 2012. – 352с.
Обкладинка: м’яка.

80 грн.

Сергій Плачинда. Київська Росія, 150 грн.

Сергій Плачинда. Київська Росія, 150 грн. Сергій Плачинда. Київська Росія, 150 грн.

Вперше видана під назвою «Київські фрески», книга вмістила в собі художньо-історичні повісті та оповідання про минувшину наших предків, мешканців теренів, які ми зараз знаємо під назвою Київська Русь. В ті давні часи, коли вершилося минуле і закладалися основи України-Русі, Роси що жили понад річкою Рось (теперішня Центральна Україна), називали свою землю Росією, звідки пізніше і пішла назва Рось-Русь. Зараз саме час відгорнути покривало забуття і повернути нам наші давні назви, присвоєні «сусідами», які за відсутності власної славної історії, не гребують «запозичити» її у нас. Автор Сергій Плачинда, на основі доступних історичних джерел, веде нас сторінками книги з неймовірно цікавими пригодами наших славних предків Канія, Либідь, Кия та інших, захоплює і змушує читачів з головою поринути в ті давні часи. Книга рекомендована для читання в середніх та старших класах школи.

ФОП Стебеляк, 2016. – 304с.
Обкладинка: тверда.

150 грн.

Валерій Марчак. Про малярство, 250 грн.

Валерій Марчак. Про малярство, 250 грн.

Навчальний nосібник присвячено актуальнuм проблемам методики викладання «Живoпиcy» — однієї з фундаментальних дисциплін фахової підготовки у художніх закладах освіти України. В ньому розглядаються важливі питання специфіки формотворення у мистецтві та проблеми розвитку творчої особистості.
Автор, використовуючи попередню теоретичну літературу та власний досвід, складає свій посібник з наміром бути добрим порадником, тим, хто береться за глибше оволодіння малярським ремеслом з творчих позицій. Тут все скероване на підготовку творця, бо основна засада його педагогічної лінії – не зображати, а виражати.
Посібник складений логічно, послідовно, мудро, переконливо. Великий ілюстрований матеріал не тільки збагачує книгу, але й допомагає глибше вникнути в її зміст і зрозуміти вкладені засади. Ця книга є надзвичайно актуальною і потрібною в цей час певного розгублення і нехтування великими мистецькими цінностями напрацьованими раніше.
Посібник рекомендовано студентам вищих навчальних закладів художньої освіти.

ФОП Стебеляк, 2018. – 264с.
Обкладинка: м’яка.

250 грн.